بلاگ

مزایای ظروف یکبار مصرف آلومینیومی چیست؟

مزایای ظروف یکبار مصرف آلومینیومی:

در سال های کنونی به خاطر برگزاری مراسمات مختلف با تعداد مهمانان زیاد مانند مراسمات مذهبی، سمینارها، مراسمات خانوادگی و … استفاده از ظروف یکبار مصرف زیاد شده است. ظروف یکبار مصرف از مواد اولیه مختلفی تولید می شوند و طرح ها و رنگ های متنوعی دارند. یکی از انواع ظروف یکبار مصرف که طرفداران زیادی دارد، ظروف یکبار مصرف آلومینیومی است. این ظروف ویژگی های زیادی دارند و همین مسئله باعث شده است که افراد زیادی خریدار این ظروف باشند. ما می خواهیم در این مقاله به مزایای ظروف یکبار مصرف آلومینیومی بپردازیم.

ظروف درب دار یکبار مصرف آلومینیومی

اگر بیشتر زمان خود را در بیرون از خانه سپری می کنید و مجبور هستید وعده غذایی خود را نیز خارج از خانه میل کنید، حتما باید از ظروفی استفاده کنید که هم قابلیت گرم کردن غذا با آن را داشته باشد و هم آن که از ورود باکتری ها و آلودگی ها به درون غذا جلوگیری کند. یک گزینه ی بسیار مناسب برای شما، ظروف درب دار یکبار مصرف آلومینیومی است؛ که قابلیت تحمل حرارت بالا را دارد و به خاطر داشتن درب می تواند سلامت و بهداشت مواد غذایی را حفظ کند. شما می توانید غذای خود را از شب قبل درون این ظرف قرار دهید و فردا که به سر کار رفتید، به راحتی غذا را در مایکروویو گرم کنید به این صورت می توانید همیشه غذای گرم خانگی میل کنید.

مزایای ظروف یکبار مصرف آلومینیومی عبارتند از:

  • جزء سالم ترین ظروف یکبار مصرف محسوب می شوند و در آن هیچ گونه مواد سمی وجود ندارد، زیرا برای تولید آن از آلیاژ آلومینیوم اصلی استفاده شده است، در نتیجه زمانی که در مجاورت مواد غذایی قرار بگیرد مواد سمی تولید نمی کند و غذا را آلوده نمی کند.
  • این ظروف یخ نمی زنند و ذوب نمی شوند به عبارتی در برابر دمای بالا و پایین مقاومت دارند، به همین دلیل ظروف آلومینیومی در مواجهه با غذای گرم واکنش شیمیایی نمی دهند. می توانید برای گرم کردن غذا، این ظروف را در فر یا مایکروویو قرار دهید و یا به طور مستقیم بر روی شعله حرارت قرار دهید و یا جهت نگهداری از مواد غذایی در این ظروف، آن را در فریزر بگذارید و نگران نفوذ مواد سمی و خطرناک به مواد غذایی نباشید.
  • ظروف یکبار مصرف آلومینیومی را می توان تا چندین بار بازیافت کرد بدون آن که از کیفیت اولیه محصول کاسته شود، در نتیجه محیط زیست را آلوده نمی کنند. پس زباله های خود را تفکیک کنید تا به راحتی بتوانند این ظروف را بازیافت کرده و دوباره وارد چرخه مصرف کنند. حتی اگر ظروف یکبار مصرف آلومینیومی  بازیافت نشوند و در زیر خاک دفن شوند، خاک و آب را آلوده نخواهند کرد زیرا مواد سمی و سرطان زا به محیط منتقل نمی کنند.
  • ظاهر ظروف یکبار مصرف آلومینیومی ساده و شکیل هستند و بسته بندی کردن مواد در این ظروف راحت است و می توانید از سلامتی و بهداشت مواد غذایی که در این ظروف قرار می دهید مطمئن باشید؛ زیرا به خاطر جنس مقاومی که دارند نفوذ آلودگی به درون این ظروف غیر ممکن است و می تواند کیفیت مواد غذایی که درون آن قرار دارد را حفظ کند.
  • ظروف یکبار مصرف آلومینیومی نمی شکنند و ترک نمی خورند و انعطاف بالایی دارند، مقاومت و استحکام بالایی دارند اما در عین حال وزن کمی دارند و سبک هستند و همین ویژگی ها باعث شده است که استفاده از آن راحت تر شود.
  • ماندگاری مواد غذایی نکته بسیار مهمی است. به دلیل بسته بندی خوب مواد غذایی در ظروف یکبار مصرف آلومینیومی، عطر و طعم غذا حفظ شده و مواد غذایی مدت زمان بیشتری در این ظروف سالم می مانند. ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به نظر نازک هستند اما مانع خوبی در برابر نور، گاز و سایر مواد هستند، بنابراین برای رستوران ها، هتل ها، سوپرمارکت ها و … و سایر مکان هایی که می خواهند غذای گرم سرو کنند، گزینه مناسبی هستند.
  • یکی از فراوان ترین فلزهایی که در پوسته زمین وجود دارد، فلز آلومینیوم است که می توان آن را در سنگ های معدنی پیدا کرد، با استفاده از ظروف یکبار مصرف آلومینیومی در منابعی مانند نفت و چوب و … که در ساخت ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف کاغذی استفاده می شود، می توانیم صرفه جویی کنیم و استفاده از ظروف یکبار مصرف آلومینیومی را جایگزین استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و کاغذی کنیم.
  • با توجه به جنس آلومینیوم و براق بودن آن می توان انواع شکل ها را روی این ظروف چاپ کرد. طراحان می توانند طرح های زیبا در رنگ های مختلف، لوگوی شرکت ها و … را بر روی این ظروف چاپ کنند و زیبایی این ظروف را چند برابر کنند. با این کار هم ظروف یکبار مصرف را زیباتر کرده اند و هم آن که تبلیغی برای شرکت سازنده خواهد بود و از کپی کردن آن جلوگیری خواهد شد.
  • جنس ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به گونه ای است که در سطح آن هیچگونه باکتری و میکروبی رشد و تکثیر نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *